Jdi na obsah Jdi na menu
 


"Mám šanci být úspěšná modelka?" 

To je otázka na kterou se ptá většina mladých dospívajících dívek. A její odpověď by měla vědět také každá dívka, která se modelkou chce stát.

----------------------------------------------------------------------------

 

Vítám tě u 1.lekce pro začínající modelky!

Obrazek

 

Odpověď na danou otázku najdeš na tomhle webu: http://fototest.cz/scout.php Jěště předtím, než se do vyplňování dotazníku pustíš...Abys zjistila co nejpravdivější odpověď musíš dodržet tyhle pravidla :

1.Dotazník vyplňuj podle pravdy

2. V dotazníku vyplň všechny údaje (nic nevynechej)

Po vyplnění tohoto dotazníku ti "expertní systém" tohoto serveru sdělí, zda máš šanci najít uplatnění v profesionálním modelingu. Jde pouze o orientační informaci, protože je neméně důležité, jak vypadáš (a to tento dotazník nepozná). Proto pokud ti v odpovědi vyjde, že máš šanci, pošli mi pár svých fotek a pokračuj do 2.lekce!

Dívka, která by chtěla znát přesnější odpověď mi může poslat své fotografie na můj e-mail :casopise@tiscali.cz . Pošli mi své míry, výšku, věk, váhu + 2 fotografie (portrét,postava). 

----------------------------------------------------------------------------

 

"Vše co by měla splňovat každá modelka"

Bez tohoto se modeling také neobejde. Zjistili jste jestli byste měli šanci stát se úspěšnou modelkou a také byste měli vědět co musí každá modelka splňovat.

Obrazek

Výška


Ideální výška u modelek je od 173 do 179 cm.Z vlastní zkušenosti víme, že kvalitní agentury zastupují i modelky nad 170 cm a to v případě, že daná modelka je zajímavá a i přes její výškový handicap si jsou jisti, že o ni bude ze strany klientů zájem. Např. v Asii (hlavně v Japonsku) požadují modelky okolo 172 cm. Taková výška je na Asii až dost. Naopak v Asii nemají moc velký zájem o vysoké modelky. Ale známe i modelky, které mají vysoké výdělky i přes svůj handicap na domácím trhu. Jsou velmi zajímavé a upoutají pozornost. Takové modelky mají velké šance na focení (reklamní či módní) a také mají úspěchy v reklamách, kde není výška rozhodující.

Konfekce

Konfekční velikost je ideální u žen 36-40.Opět není podmínkou být v tomto rozhraní, ale bývají s tím problémy, protože kolekce na módní přehlídky jsou přizpůsobeny určitým stanoveným normám a předváděné oblečení na Vás potom také nemusí být ve Vaší velikosti a to je podstatný problém.

Míry

Jako ideální míry jsou brány 90-60-90, jiné číslo ženy nebude asi pronásledovat, ale můžeme Vás uklidnit. Čím dál více jsou upřednostňovány modelky spíše s menším poprsím, takže tyto míry berte s velkým nadhledem.
Nevzdávejte se v případě, i když máte velké nedostatky a máte míry např. 90-60-100. I s tímto případem jsme se setkali. Problém byl v tom, že modelka měla geneticky danou širokou pánev. Dnes ale víme, že i na takový problém je řešení. Mluvili jsme s odbornicí na postavu a vysvětlila nám, že i na takovou "tělesnou vadu" existují vhodné cviky.
Největším problémem u dívek jsou stehna, hýždě a náznaky celulitidy.
Obraťte se na nás s jakýmkoliv problémem a my se Vám pokusíme poradit a najít pro Vás vhodné řešení.

Věk

Nejlépe s modelingem začít je kolem 14-16 let,ale jsou i modelky,které začaly třeba v 19 letech.

Vizáž

Nejčastější problémy mají modelky s akné, mastnou pletí, mastnými vlasy a celkově nekvalitními vlasy. Modelky dále mohou mít problémy s nadcházející celulitidou i s nadměrným ochlupením.Velké problémy také může dělat červenání se.Pamatujte si, že každý problém je řešitelný. Vždy se dá něco dělat, jde jen o to vědět, jak postupovat při řešení konkrétních případů a nechat si poradit od odborníka pro danou oblast.

Pohyb

Téměř na každém castingu na roli v reklamě po Vás někdo bude chtít, abyste zahráli scénku, která dá patřičným lidem přehled o tom, jestli byste zahráli danou roli podle jejich představ či nikoli.
Bude velmi důležité Vaše pohybové nadání, herecký talent, tvůrčí talent a neostýchavost.
Snažte se brát vše jako žert, uvidíte, že se i zasmějete. Nemějte strach, užijte si každý casting a ukažte, co ve Vás je. Jen tak budete mít úspěch.
Chcete vědět, co všechno Vás může na castingu potkat? Zkuste si třeba zahrát nasakující se houbu :)
Pokud jste začátečníci, trénujte si doma před zrcadlem úsměvy, pózy, gesta a mimiku.
Časem přijdete na to, z jakého úhlu Vás má fotograf fotit, aby byly Vaše fotky co nejkvalitnější, jaký úsměv Vám nejvíce sluší apod.

Zázemí

Zázemí je pro modeling velmi důležité. V začátcích zcela určitě.
Záleží na tom, jakou podporu budete mít ve svých rodičích, kamarádech, přátelích apod.
Položte si otázku, do jaké míry budou Vaši rodiče akceptovat Vaše absence ve škole a domluvte se s nimi na tom. S největší pravděpodobností jim budete muset dokázat, že modeling není na úkor školy. Je tedy jen na Vás, jak moc chcete být modelkou.

Psychika

Pokud jste slabší povahy, můžete mít velké problémy.
Spousta modelek si drží od ostatních určitý odstup. Možná, že to hned nezaregistrujete, ale v momentě, kdy přijdete do agentury můžete být kamarádka, ale při castingu se stáváte konkurentkou. Nemusíte to zpočátku zaregistrovat, ale v modelingu panuje určité rivalství.
Budete muset překousnou pomluvy, které se mohou rozšířit, když se roznese, že jste modelkou.
Můžete mít obdiv svého okolí, který se ale může velmi rychle změnit v závist.

Jazyky

Pokud zamýšlíte cestovat do zahraničí, je nutné, abyste uměli alespoň základy angličtiny. Téměř celý modelingový svět mluví anglicky. Jde o univerzální jazyk.
Pokud pojedete do zahraničí, budete se muset narychlo základy. Počítejte s touto variantou dopředu v případě, že máte předpoklady na to vycestovat do zahraničí.

Čas

Jak jste na tom časově?
Budete moct chybět ve škole v případě důležitého castingu nebo v případě, že se s Vámi bude chtít případný klient sejít u Vás v agentuře?
Jste ochotní cestovat a účastnit se castingů?
Nebudete mít problémy se školou, rodinou nebo partnerem?
Samozřejmě, pokud budete mít rozumnou agenturu a jste studentkou, na podmínkách účasti na castingu se lze bez větších problémů domluvit.

Investice

Pokud po Vás agentura bude chtít, abyste si nechali vyhotovit fototest na začátek Vaší kariéry, jste schopni ho zaplatit?
Setkali jsme se s případy, kdy byli modelky natolik zajímaví a agentura měla jistotu, že budou mít úspěch, že jim agentura pořídila fototest a další potřebné materiály na vlastní náklady. Po obdržení většího honoráře jim tyto náklady strhne nebo bude strhávat postupně.

-------------------------------------------------------------

 

Konec 1.lekce! Byla sice krátká, ale pro budoucnost v modelingu důležitá! Dívkám, kterým v dotazníku vyšlo, že mají "šanci uplatnit se v modelingu" doporučuji postoupit do 2.lekce. A nezapomeň! Modelka nesmí být hloupá, právě naopak. Musí být až příliš chytrá na to, aby dokázala budovat svoji kariéru desetiletí.

 

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Mám šanci?

(Alžběta , 31. 10. 2020 14:34)

Dobrý den, jmenuji se Alžběta a je mi 16 let. Měřím 175 cm, vážím 55kg a mé míry jsou 86-63-90. Mám hnědé vlasy, hnědozelené oči a mám skoro bezproblémovou pleť(občas nějaký pupínek). Dělám sportovní aerobic.
Jen jsem se chtěla vědět jestli není moc pozdě a mám aspoň nějakou šanci.

Děkuji předem za odpověď

Mam šanci?

(Klára, 31. 7. 2020 16:08)

Ahoj, jmenuji se klára a je mi 17 let., měřím 178cm vážím 52kg a me míry jsou 83-60-93. Vlasy mám zdravé tmavě hmědé vlasy, hnědé oči a plné rty, pleť není nějak extra problémová, sem tam nějaký pupínek. Věnuji se atletive a celkově mám ráda sport. Jen nevím zdali už nejsem moc stará na to abych to zkoušela...

Děkuji za jakoukoliv odpověď

Mám šanci?

(Natálie, 26. 7. 2020 22:39)

Ahoj, začnu asi postavou. Postavu mám štíhlou-46kg
Jsem na svůj věk(14let) celkem vysoká měřímy 172cm mám dlouhé nohy
Obvod hrudi 82 cm
Obvod pasu 64 cm
Obvod boků 72 cm
Pleť mám smíšenou někdy pár pupínků. Velké hnědé oči, úzké rty.
Vlasy mám hodně husté přírodně tmavě hnědé a rovné.
Mám jen mámu a sestru a ty mě naplno podporují v tom co mě baví

Mám šanci?

(Simona, 15. 3. 2020 11:19)

Dobrý den
Je mi 14 let a měřím 166 cm asi to je hodně málo.
Boky mám akorát k mý postavě.Hnědé vlasy k ramenům
středně husté. Plné rty a zelené oči. Mám bezproblémovou
pleť. Chodím na tanec. Všichni mi říkají že bych mohla být
modelkou ale já si nemyslím kvůli výšce. Proto se chci
zeptat mám šanci?

Mám šanci?

(Rozálie , 12. 6. 2020 19:28)

Dobrý den. Jmenuji se Rozálie je my 13 let za měsíc 14, už od svých 3 jsem se věnovala gymnastice a tanci s gymnastikou jsem přestala v 10 a teď už jen tancuju často také posiluji. Mám blond zdravé vlasy a světle modré oči vážím zhruba 46 kilo a meřím asi 160 moje mamka byla modelka a já už od mala chci být taky baví mě pozovat fotit se a také občas tancuji na podpatkách takže umím i docela chůzi. Moje pleť je trosku začervenala a sem tam malý pupinek mám plné rty a malý nos moje postava je hubená a mám docela úzký pas. Moje obavy jsou z mé výšky jinak jsem 100% připravena do toho dat vše můj čas peníze vše co bude potřeba. Myslíte ze mám šanci ?

Re: Mám šanci?

(AgenturaNewFaces@gmail.com, 27. 6. 2020 5:27)

Ma maminka jeste nejake zname v agenturach z dob kdy sama delala modeling? Pokud ano, tak by bylo dobre aby ti dali sami nejakou predstavu. Ja osobne podle toho co pises myslim ze mas sanci a ze by jsi byla v modeling uspesna. AgenturaNewFaces@gmail.com

Mám šanci?

(Rozálie , 12. 6. 2020 19:29)

Dobrý den. Jmenuji se Rozálie je my 13 let za měsíc 14, už od svých 3 jsem se věnovala gymnastice a tanci s gymnastikou jsem přestala v 10 a teď už jen tancuju často také posiluji. Mám blond zdravé vlasy a světle modré oči vážím zhruba 46 kilo a meřím asi 160 moje mamka byla modelka a já už od mala chci být taky baví mě pozovat fotit se a také občas tancuji na podpatkách takže umím i docela chůzi. Moje pleť je trosku začervenala a sem tam malý pupinek mám plné rty a malý nos moje postava je hubená a mám docela úzký pas. Moje obavy jsou z mé výšky jinak jsem 100% připravena do toho dat vše můj čas peníze vše co bude potřeba. Myslíte ze mám šanci ?

Mám šanci?

(Rozálie , 12. 6. 2020 19:30)

Dobrý den. Jmenuji se Rozálie je my 13 let za měsíc 14, už od svých 3 jsem se věnovala gymnastice a tanci s gymnastikou jsem přestala v 10 a teď už jen tancuju často také posiluji. Mám blond zdravé vlasy a světle modré oči vážím zhruba 46 kilo a meřím asi 160 moje mamka byla modelka a já už od mala chci být taky baví mě pozovat fotit se a také občas tancuji na podpatkách takže umím i docela chůzi. Moje pleť je trosku začervenala a sem tam malý pupinek mám plné rty a malý nos moje postava je hubená a mám docela úzký pas. Moje obavy jsou z mé výšky jinak jsem 100% připravena do toho dat vše můj čas peníze vše co bude potřeba. Myslíte ze mám šanci ?

Re: Mám šanci?

(AgenturaNewFaces@gmail.com, 27. 6. 2020 5:30)

Ahoj Rozalie,
Podle toho co pises se zda, ze mas sance dobre. Co na to rika mamka? Chtela by aby jsi byla modelka?
AgenturaNewFaces@gmail.com

Re: Mám šanci?

(LDplusmodels@gmail.com, 26. 7. 2020 4:12)

Ahoj Simono.

Pokud to lide rikaji, ze by jsi mohlabyt modelkou, pak patrne mas zajimavy a hezky vzhled a mela by jsi to zkusit. Verim, ze pokud ti to reklo nekolik lidi, tak ze na tobe vidi skutecne neco vyjmecneho a zajimaveho. Za zkousku nic nedas - rozhodne nikomu nic neplat. LDplusmodels@gmail.com

Re: Mám šanci?

(Natália, 26. 7. 2020 21:46)

Ahoj já nevím je to jen můj názor ale modelky jsou nad 170cm❤️

Mám šanci?

(Valérie, 8. 7. 2020 16:24)

Dobrý den , jmenuji Valérie je mi 13 let a měřím 165 cm , moje postava je spíše sportovní vážím 62 kg , jelikož mám svaly díky mému koníčku ( už 3 rokem se věnuji sportovnímu aerobicu.Mám občas pocit že je tato váha na můj věk velmi vysoká ale od všech okolo poslouchám že je to normální když dělám sport který závisí na síle.Mám v celku velké hnědé oči , plné rty , dlouhé řasy a bezproblémovou pleť.Mám vcelku větší boky ale ne moc, takhle proste mám tělo, doufam ze to půjde vycvičit.Jsem si plně vědoma že to není lehké a jsem plné rozhodnuta že do toho chci vložit i finance i čas.Proto bych vás chtela požádat o odpověď zda bych mohla
uspět .Předem velmi děkuji za odpověď a přeji hezký zbytek dne.

Re: Mám šanci?

(LDplusmodels@gmail.com, 26. 7. 2020 4:09)

Ahoj Valerie.

V dnesni dobe jsou zadane modelky co maji normalni prumerne postavy a vzhled. Spise jde o to aby byly "vizualne zajimave". Krasa je vdy spise na tom kdo a jak ji vnima. Takze zadny strach a nervozitu. Klasicka "krasa" - pokud neco takoveho skutecne existuje se jiz nehleda. Hledaji se zajimave vyhlizejici modelky. LDplusmodels@gmail.com

Mám Šanci?

(emma, 22. 5. 2020 9:52)

dobrý den. meřím 175 centimetrů a vážím okolo 58 kg. hraju fotbal ,jezdím na koni a ráda běhám takže mám docela vypracovanou postavu. jsem opálená brunetka se zelenohnědýma očima. velikost oblečení 36-38. rozměry 61-77-95. angličtinu zvládám s přehledem. vlasy mám objemné a na konci se kroutí.
myslíte že mám šanci??

Re: Mám Šanci?

(AgenturaNewFaces@gmail.com, 27. 6. 2020 5:23)

Jiste ze sanci mas. Pises, ze jezdis na koni a hrajes fotbal. Uvazovala jsi o modeling ve kterem muzes uplatnit tyto schopnosti? Jezdis na koni hodne dobre - soutezis? AgenturaNewFaces@gmail.com

Re: Mám Šanci?

(AgenturaNewFaces@gmail.com, 27. 6. 2020 5:24)

Jiste ze sanci mas. Pises, ze jezdis na koni a hrajes fotbal. Uvazovala jsi o modeling ve kterem muzes uplatnit tyto schopnosti? Jezdis na koni hodne dobre - soutezis? AgenturaNewFaces@gmail.com

Mám šanci?

(Patricie Pitrunová, 12. 5. 2020 20:59)

Dobrý den, jmenuji se Patricie a chtěla bych se zeptat do jaké míry je zásadní rozměry 90x60x90?
Jsem 176 cm vysoká, a rozměry mám 84x65x83... byl by to velký problém? Moje konfekční velikost je 40 a věnuji se atletice proto má poměrně štíhlé nohy.
Myslíte si že bych měla šanci?
Děkuji moc předem za odpověď

Nejsem si jistá

(Hanna, 8. 5. 2020 14:53)

Dobrý den, jmenuji se Hana a mám pár problémů.. jsem malá... měřím asi 163 cm...
mám rovnátka a problematickou pleť, ale to asi není tak důležité, dělám vše proto, abych se jí zbavila..
jinak plavu, dříve jsem tancovala, jezdím na kole a ráda cvičím
Určitě bych ještě pár let počkala, ale zajímal by mě Váš názor..
Myslíte, že mám alespoň nějakou šanci?
Děkuji za odpověď

Mám šanci ?

(Bára, 11. 4. 2020 17:00)

Dobrý den , jmenuji se Bára a mým velkým problémem jsou řídké vlasy ..:(
Mám dlouhé poměrně štíhlé nohy ..hnědé oči a jsem vysoká 173cm .
Ráda sportuji a nejvíce se věnuji běhu , dříve jsem dělala gymnastiku

Mám šanci?

(Alžběta , 20. 3. 2020 11:44)

Dobrý den
Je mi 14 let a zatím Měřím 165cm a vážím 54kg.
Mam dlouhé husté tmavě hnědé vlasy (které si chci nechat zkrátit) a
Tmavě hnědé oči. Pleť mám trošku mastnou, ale ne často a pupínky se tam někdy objeví, ale myslím si že postupem času s tím nebude problém. Míry jsou 85-65-88 mám snedší pleť a dělám
sportovní gymnastiky a taky se teď snažím každý den přes hodinu cvičit a když je tepleji dělám různé aktivity jako například kolo a kolečkové brusle
Myslíte že mám šanci?


1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36

následující »