Jdi na obsah Jdi na menu
 


"Mám šanci být úspěšná modelka?" 

To je otázka na kterou se ptá většina mladých dospívajících dívek. A její odpověď by měla vědět také každá dívka, která se modelkou chce stát.

----------------------------------------------------------------------------

 

Vítám tě u 1.lekce pro začínající modelky!

Obrazek

 

Odpověď na danou otázku najdeš na tomhle webu: http://fototest.cz/scout.php Jěště předtím, než se do vyplňování dotazníku pustíš...Abys zjistila co nejpravdivější odpověď musíš dodržet tyhle pravidla :

1.Dotazník vyplňuj podle pravdy

2. V dotazníku vyplň všechny údaje (nic nevynechej)

Po vyplnění tohoto dotazníku ti "expertní systém" tohoto serveru sdělí, zda máš šanci najít uplatnění v profesionálním modelingu. Jde pouze o orientační informaci, protože je neméně důležité, jak vypadáš (a to tento dotazník nepozná). Proto pokud ti v odpovědi vyjde, že máš šanci, pošli mi pár svých fotek a pokračuj do 2.lekce!

Dívka, která by chtěla znát přesnější odpověď mi může poslat své fotografie na můj e-mail :casopise@tiscali.cz . Pošli mi své míry, výšku, věk, váhu + 2 fotografie (portrét,postava). 

----------------------------------------------------------------------------

 

"Vše co by měla splňovat každá modelka"

Bez tohoto se modeling také neobejde. Zjistili jste jestli byste měli šanci stát se úspěšnou modelkou a také byste měli vědět co musí každá modelka splňovat.

Obrazek

Výška


Ideální výška u modelek je od 173 do 179 cm.Z vlastní zkušenosti víme, že kvalitní agentury zastupují i modelky nad 170 cm a to v případě, že daná modelka je zajímavá a i přes její výškový handicap si jsou jisti, že o ni bude ze strany klientů zájem. Např. v Asii (hlavně v Japonsku) požadují modelky okolo 172 cm. Taková výška je na Asii až dost. Naopak v Asii nemají moc velký zájem o vysoké modelky. Ale známe i modelky, které mají vysoké výdělky i přes svůj handicap na domácím trhu. Jsou velmi zajímavé a upoutají pozornost. Takové modelky mají velké šance na focení (reklamní či módní) a také mají úspěchy v reklamách, kde není výška rozhodující.

Konfekce

Konfekční velikost je ideální u žen 36-40.Opět není podmínkou být v tomto rozhraní, ale bývají s tím problémy, protože kolekce na módní přehlídky jsou přizpůsobeny určitým stanoveným normám a předváděné oblečení na Vás potom také nemusí být ve Vaší velikosti a to je podstatný problém.

Míry

Jako ideální míry jsou brány 90-60-90, jiné číslo ženy nebude asi pronásledovat, ale můžeme Vás uklidnit. Čím dál více jsou upřednostňovány modelky spíše s menším poprsím, takže tyto míry berte s velkým nadhledem.
Nevzdávejte se v případě, i když máte velké nedostatky a máte míry např. 90-60-100. I s tímto případem jsme se setkali. Problém byl v tom, že modelka měla geneticky danou širokou pánev. Dnes ale víme, že i na takový problém je řešení. Mluvili jsme s odbornicí na postavu a vysvětlila nám, že i na takovou "tělesnou vadu" existují vhodné cviky.
Největším problémem u dívek jsou stehna, hýždě a náznaky celulitidy.
Obraťte se na nás s jakýmkoliv problémem a my se Vám pokusíme poradit a najít pro Vás vhodné řešení.

Věk

Nejlépe s modelingem začít je kolem 14-16 let,ale jsou i modelky,které začaly třeba v 19 letech.

Vizáž

Nejčastější problémy mají modelky s akné, mastnou pletí, mastnými vlasy a celkově nekvalitními vlasy. Modelky dále mohou mít problémy s nadcházející celulitidou i s nadměrným ochlupením.Velké problémy také může dělat červenání se.Pamatujte si, že každý problém je řešitelný. Vždy se dá něco dělat, jde jen o to vědět, jak postupovat při řešení konkrétních případů a nechat si poradit od odborníka pro danou oblast.

Pohyb

Téměř na každém castingu na roli v reklamě po Vás někdo bude chtít, abyste zahráli scénku, která dá patřičným lidem přehled o tom, jestli byste zahráli danou roli podle jejich představ či nikoli.
Bude velmi důležité Vaše pohybové nadání, herecký talent, tvůrčí talent a neostýchavost.
Snažte se brát vše jako žert, uvidíte, že se i zasmějete. Nemějte strach, užijte si každý casting a ukažte, co ve Vás je. Jen tak budete mít úspěch.
Chcete vědět, co všechno Vás může na castingu potkat? Zkuste si třeba zahrát nasakující se houbu :)
Pokud jste začátečníci, trénujte si doma před zrcadlem úsměvy, pózy, gesta a mimiku.
Časem přijdete na to, z jakého úhlu Vás má fotograf fotit, aby byly Vaše fotky co nejkvalitnější, jaký úsměv Vám nejvíce sluší apod.

Zázemí

Zázemí je pro modeling velmi důležité. V začátcích zcela určitě.
Záleží na tom, jakou podporu budete mít ve svých rodičích, kamarádech, přátelích apod.
Položte si otázku, do jaké míry budou Vaši rodiče akceptovat Vaše absence ve škole a domluvte se s nimi na tom. S největší pravděpodobností jim budete muset dokázat, že modeling není na úkor školy. Je tedy jen na Vás, jak moc chcete být modelkou.

Psychika

Pokud jste slabší povahy, můžete mít velké problémy.
Spousta modelek si drží od ostatních určitý odstup. Možná, že to hned nezaregistrujete, ale v momentě, kdy přijdete do agentury můžete být kamarádka, ale při castingu se stáváte konkurentkou. Nemusíte to zpočátku zaregistrovat, ale v modelingu panuje určité rivalství.
Budete muset překousnou pomluvy, které se mohou rozšířit, když se roznese, že jste modelkou.
Můžete mít obdiv svého okolí, který se ale může velmi rychle změnit v závist.

Jazyky

Pokud zamýšlíte cestovat do zahraničí, je nutné, abyste uměli alespoň základy angličtiny. Téměř celý modelingový svět mluví anglicky. Jde o univerzální jazyk.
Pokud pojedete do zahraničí, budete se muset narychlo základy. Počítejte s touto variantou dopředu v případě, že máte předpoklady na to vycestovat do zahraničí.

Čas

Jak jste na tom časově?
Budete moct chybět ve škole v případě důležitého castingu nebo v případě, že se s Vámi bude chtít případný klient sejít u Vás v agentuře?
Jste ochotní cestovat a účastnit se castingů?
Nebudete mít problémy se školou, rodinou nebo partnerem?
Samozřejmě, pokud budete mít rozumnou agenturu a jste studentkou, na podmínkách účasti na castingu se lze bez větších problémů domluvit.

Investice

Pokud po Vás agentura bude chtít, abyste si nechali vyhotovit fototest na začátek Vaší kariéry, jste schopni ho zaplatit?
Setkali jsme se s případy, kdy byli modelky natolik zajímaví a agentura měla jistotu, že budou mít úspěch, že jim agentura pořídila fototest a další potřebné materiály na vlastní náklady. Po obdržení většího honoráře jim tyto náklady strhne nebo bude strhávat postupně.

-------------------------------------------------------------

 

Konec 1.lekce! Byla sice krátká, ale pro budoucnost v modelingu důležitá! Dívkám, kterým v dotazníku vyšlo, že mají "šanci uplatnit se v modelingu" doporučuji postoupit do 2.lekce. A nezapomeň! Modelka nesmí být hloupá, právě naopak. Musí být až příliš chytrá na to, aby dokázala budovat svoji kariéru desetiletí.

 

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Holky, modelky

(Hana Chladilová, 23. 6. 2015 23:36)

Holky, které máte zájem, pište mi na email h.chladil@seznam.cz
Jsem scoutka agentury Balint Nemes https://www.facebook.com/balintnemespersonalmodelmanagement?fref=ts
Nutná výška 174 cm - 182 cm, věk pod 20 let

Re: Holky, modelky

(Olivia, 16. 11. 2020 16:25)

Je hrozná škoda, že se upřednostňuje spíše výška než vzhled a postava.

Re: Re: Holky, modelky

(EliteFotoCZ@gmail.com, 24. 11. 2020 15:33)

Ahoj Olivie
Mas zajiste pravdu - Zalezi ovsem na tom pro jakou zakazku je modelka potreba. Je dost mozne, ze slo o "runway" a potrebovali urcitou vysku a konfekcni velikost. Ovsem obecne dnes v dobe "on-line internetovych katalogu" neni vyska zdaleka tak dulezita jak tomu byvalo drive. EliteFotoCZ@gmail.com

Re: Holky, modelky

(T, 22. 9. 2021 18:04)

A co když dívka vypadá pod 20 ale je ji nad, ta už se nechyta?

Jsem na modeling už "stará"?

(Tereza, 22. 9. 2021 18:02)

Zdravím, mám tento rok 23 let, měla jsem už před lety možnosti ale bohužel jsem se jich nechytla a teď mě to velmi štve, dovolila bych si i říct, že jsem ten typ co modeling ať už jen na reklamy a fotografie vyhledává, v dnešní době se jako zajímavá žena bere např. 175cm, 55kg, krátký střih a teď už tedy i potetovana a různé vystupující. Každopádne tetování se dá vždy nějak zakrýt ale proč by, dnes je to trendy a jak jinak zaujmout pozornost mladší generace? :) Díky za odpověď.

Modelka

(Neviem, 26. 6. 2021 22:07)

Ahoj,je mi 12 let., měřím 168, vážím 48kg a me míry jsou 83-59-82 Vlasy mám hmědé, modré oči a plné rty, pleť je bezproblémová...

Děkuji za jakoukoliv odpověď

Re: Modelka

(Neviem, 26. 6. 2021 22:08)

* hnedé*

Re: Re: Modelka

(EliteFotoCZ@gmail.com, 3. 7. 2021 18:29)

Kombinace hnedych vlasu a modrych oci je zajimava a vhodna.
EliteFotoCZ@gmail.com

Re: Modelka

(EliteFotoCZ@Gmail.com, 3. 7. 2021 18:27)

Ta vyska i vaha jsou vyborne. Musis pocitat s tim, ze jeste vyrostes, ale i tak je to odpovidajici a pokud mas bezproblemovou plet, tak mas rozhodne velmi velke plus. EliteFotoCZ@gmail.com

Mám šanci

(Lucka, 8. 6. 2021 23:19)

Zdravím, jmenuji se Lucka mi 16 let a měřím 183 cm.
Moje míry nejsou úplně ideální na modeling tak jak jsem všude četla
68-72-93.
Chtěla jsem se jenom zkusit zeptat jestli šanci na modelku mám protože moji výšku využiju jenom při volejbale a tak jsem to chtěla zkusit i někde jinde. Mám šanci?
Předem děkuji za odpověď

Mám šanci?

(Eliška, 4. 5. 2021 1:07)

Ahoj, jmenuji se Eliška je mi 16 let a zkušenosti s modelingem už mám .
Měřím 170cm a vážím 52kg.Jsem bez akné,ale i tak se někdy něco na tom obličeji objeví.Mám hnědé vlasy a každé oko mám jiné.Jezdím na koni a věnuji se dlouhodobě zpěvu.Ráda bych s modelingem postoupila zas trochu výš a dosáhla více zkušeností a poznala více nových lidí.

Re: Mám šanci?

(EliteFotoCZ@gmail.com, 8. 5. 2021 4:17)

Ahoj Elisko.
Mohla by jsi napsat s kterou agenturou spolupracujes a nebo jsi "nezavisla" modelka bez zastoupeni? EliteFotoCZ@gmail.com


Mam šanci?

(Klára, 31. 7. 2020 16:08)

Ahoj, jmenuji se klára a je mi 17 let., měřím 178cm vážím 52kg a me míry jsou 83-60-93. Vlasy mám zdravé tmavě hmědé vlasy, hnědé oči a plné rty, pleť není nějak extra problémová, sem tam nějaký pupínek. Věnuji se atletive a celkově mám ráda sport. Jen nevím zdali už nejsem moc stará na to abych to zkoušela...

Děkuji za jakoukoliv odpověď

Re: Mam šanci?

(EliteFotoCZ@gmail.com, 16. 1. 2021 6:45)

Ahoj.
Pokud mas stale jeste zajem o modeling/modu, tak prosim napis.
EliteFotoCZ@gmail.com

Modeling

(Bez jména , 11. 1. 2021 20:26)

Dobrý den, jmenuji se Míša je mi 14 za 4měsíce 15,strašně ráda bych dělala modeling. Měřím 166cm Vážím 52kg,pas mám 63cm,boky 83cm a prsa 87cm. Vlasy hnědé, hodně husté,rovné a dlouhé(95cm) barvu očí mám taky hnědou. Pleť mám bez problémovou. Ráda jezdím na koních věnuji se tomu už 5let. Chodila jsem na tanečky bohužel jsem ukončila kvůli paní co nás učila. 6let jsem hrála na klavír. Rodiče mě ve všem 100% podporují. Myslíte si že bych mohla dělat modelku?

Děkuji za odpověď

Re: Modeling

(EliteFotoCZ@gmail.com, 16. 1. 2021 6:01)

Ahoj Míšo
Pokud mas stale zajem o modeling tak prosim napis
EliteFotoCZ@gmail.com

Modeling

(Beze jména , 6. 1. 2021 15:34)

Dobrý den měla bych zájem o modeling měřím 178 Cm a vážím kolem 60 kg. Pas-cca+-63boky-cca 92 prsa cca 83 . Vlasy mám kvalitní a husté .
Myslíte že bych měla šanci dělat modeling nebo jen fotit nějaké fotky ?


Děkuji za odpověď

Mám šanci?

(Alžběta , 31. 10. 2020 14:34)

Dobrý den, jmenuji se Alžběta a je mi 16 let. Měřím 175 cm, vážím 55kg a mé míry jsou 86-63-90. Mám hnědé vlasy, hnědozelené oči a mám skoro bezproblémovou pleť(občas nějaký pupínek). Dělám sportovní aerobic.
Jen jsem se chtěla vědět jestli není moc pozdě a mám aspoň nějakou šanci.

Děkuji předem za odpověď

Mám šanci?

(Natálie, 26. 7. 2020 22:39)

Ahoj, začnu asi postavou. Postavu mám štíhlou-46kg
Jsem na svůj věk(14let) celkem vysoká měřímy 172cm mám dlouhé nohy
Obvod hrudi 82 cm
Obvod pasu 64 cm
Obvod boků 72 cm
Pleť mám smíšenou někdy pár pupínků. Velké hnědé oči, úzké rty.
Vlasy mám hodně husté přírodně tmavě hnědé a rovné.
Mám jen mámu a sestru a ty mě naplno podporují v tom co mě baví

Mám šanci?

(Simona, 15. 3. 2020 11:19)

Dobrý den
Je mi 14 let a měřím 166 cm asi to je hodně málo.
Boky mám akorát k mý postavě.Hnědé vlasy k ramenům
středně husté. Plné rty a zelené oči. Mám bezproblémovou
pleť. Chodím na tanec. Všichni mi říkají že bych mohla být
modelkou ale já si nemyslím kvůli výšce. Proto se chci
zeptat mám šanci?


1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37

následující »